poniedziałek, 24 lutego 2014

Top 10: Travel the World

Z wielką chęcią wybrałabym się w jakąś długą podróż, niekoniecznie dokładnie wcześniej zaplanowaną i przygotowaną. Czuję, że przydałaby mi się przerwa od codziennych obowiązków, odpoczynek i spojrzenie na swoje życie z szerszej perspektywy. Dziś przygotowałam ranking miejsc, które zwiedziłabym najchętniej. Mój osobisty ranking miejsc do zwiedzenia!


1. USA - gdybym tylko miała wystarczająco dużo czasu i pieniędzy, najchętniej zwiedziłabym całe Stany wzdłuż i wszerz. Chciałabym obejrzeć wszystkie wielkie miasta, takie jak fascynujący mnie Nowy Jork, Chicago, Los Angeles, San Francisco z najsłynniejszym mostem na świecie, chciałabym przejechać się drogą Route 66, zobaczyć miejsca, które znam z filmów, seriali i piosenek. 

2. Japonia - kraj o niesamowitej kulturze, z pięknymi zabytkami i bogatą historią. To zdecydowanie moje must-see przed śmiercią! 

3. Dubaj - chciałabym zobaczyć na żywo wszystkie niesamowite budynki znajdujące się w Dubaju, poznać całą rewelacyjną architekturę tego miasta. 

4. Malediwy - kiedy oglądam zdjęcia stamtąd, Malediwy wydają mi się rajem na ziemi. Miło byłoby zaszyć się na tydzień na jednej z wysepek razem z mężem, hamakiem i zapasem książek.   


5. Santorini - najpiękniejsza grecka wyspa. Mieliśmy możliwość zwiedzania jej przez jeden dzień, podczas wakacji na Krecie w 2010 roku. Nigdy nie byłam w piękniejszym miejscu, zdjęcia nie oddają całego jego uroku!  


6. Dania - zawsze chciałam tam pojechać, zwiedzić Kopenhagę i w pełni bezpiecznie przejechać się po mieście rowerem. Bardzo podoba mi się fascynacja Duńczyków tym środkiem lokomocji :-)

7. Włochy - zabytki i architektura Rzymu, Florencji czy Mediolanu, portowe miasteczka, uliczki upstrzone uroczymi knajpkami i kawiarniami, czegóż chcieć więcej! 

8. Irlandia - kiedy w wieku 15 lat zafascynowałam się muzyką U2, obiecałam sobie, że kiedyś pojadę do Irlandii i myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby obietnicy dotrzymać. Chciałabym nie tylko zwiedzić Dublin czy zobaczyć słynne Klify Moher, ale też zrobić wycieczkę po śladach mojego ulubionego zespołu, po miejscach, o których czytałam w ich biografiach i o których słyszałam w ich piosenkach.    

9. Zorza polarna! Obserwowana skądkolwiek, gdzie dobrze ją widać. To musi być niesamowite przeżycie!


10. POLSKA - chciałabym ją zwiedzić całą, mamy mnóstwo pięknych miejsc wartych zobaczenia. W dzieciństwie i młodości zwiedziłam z rodzicami sporo regionów i miast, zaczęliśmy wyjeżdżać jak miałam 9-10 lat, podróżowaliśmy samochodem, ale zdarzyło się też pociągiem. Byliśmy razem w różnych miejscach na Lubelszczyźnie, w Warszawie, Częstochowie, Licheniu, w Krakowie, Wodzisławiu Śląskim, w Żelazowej i Stalowej Woli, w Łańcucie, na Mazurach, w Olsztynie i Mrągowie, nad Bałtykiem - w Mielnie, Jastrzębiej Górze, Kołobrzegu, Karwii, Trójmieście, w Zakopanem, w Bieszczadach - nad Soliną, w Katowicach, Chorzowie, w Rzeszowie, Jarosławiu i Radawie, na szlaku Orlich Gniazd. Chciałabym znów pojechać wszędzie tam, gdzie już byłam, a przede mną jest jeszcze tyle nowych, nieodkrytych miejsc! 
Moje przyszłe potomstwo chciałabym zabrać w każde z nich, żeby pokazać mu jak piękny jest świat :-) 


1 komentarz:

  1. Fajny blog i ciekawy wpis :)
    Obserwuję i zapraszam do mnie: http://dawidkwiatkowski-opowiadanie.blogspot.com/2014/02/6-rozdzia-chwytaj-dzien-najbardziej-jak.html

    OdpowiedzUsuń